Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik ile ilgili sorular:

Nasıl üye olabilirim?
www.dilkoyayincilik.com adresine girdiğinizde, hesabım bölümündeki hesabım ya da oturum aç butonuna tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra kaydınızı oluşturabilirsiniz. Böylelikle üyeliğiniz sistemimiz üzerinde oluşmuş olacaktır.

Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?
Sitemizden oturum aç başlığı ile giriş yaptıktan sonra hesabım bölümüne girerek telefon numaranızı, mailinizi, adres defterlerime girerek adresinizi güncelleyebilirsiniz.

Şifremi unuttum ne yapmalıyım?
Sitemize girdiğinizde oturum aç kısmında parolamı unuttum butonu vardır.Ona tıklayarak parolanızı güncellemek için gereken linki mail adresinize yönlendirebilir sonrasında mailinizi açarak yeni şifrenizi belirleyip oturumunuzu tekrar aktif edebilirsiniz.

Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?
Üyelik iptali için Dilko Yayıncılık müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?
Hayır, sitemize üye olmadan alışveriş yapılamamaktadır.


Ürün ile ilgili sorular:

Ürün hakkında nasıl detaylı bilgi alabilirim?
Site içerisinde aradığınız ürünün sayfasını açtığınızda ürünlerin örnek pdfleri ve özellikleri bulunmaktadır.Oradan inceleme yapabilir, aklınıza takılan detay soruları genel müdürlükteki müşteri temsilcilerine sorabilirsiniz.

Aradığım bir ürünü web sitesinde nasıl bulabilirim?
Siteye giriş yaptığınızda ürün ile ilgili anahtar bir kelimeyi "ne aramıştınız" butonuna yazarsanız sizi ilgili kitaplara yönlendirecektir.

Ürünümü sepetimde neden göremiyorum?
İstediğiniz ürünleri sepete ekle butonuna tıklamadığınız sürece ürünleriniz sepetinize eklenmediğinden görüntüleme alınamaz. Sepet içinin dolu olduğundan emin olunuz.

Ürünle ilgili herhangi bir arıza durumunda ürünü nereye göndermeliyim?
Baskı hatası gibi problemli ürünlerde genel müdürlükle iletişime geçmeli ve sitemizde bulunan adres bilgilerimize ürünü ulaştırmanız gerekmektedir.

Üniversite hazırlık setleri neden 1 adet alım yapılmıyor?
Hazırlık setlerimiz öğretmen eşliğinde planlı olarak yürütülmesi gereken ürünlerdir. Ve bu ürünler de kopyalanmaya müsait materyaller oldukça fazladır. Ürünlerimiz hazırlanırken ve sonrasında size ulaştırılma esnasında ki emekler göz önünde bulundurulduğunda kopyalamanın önüne geçilmesi gerekmektedir. Bu sebeple yönetim kurulumuzun kararı ile hazırlık setlerinin satışı en az 5  olarak belirlenmiştir.

Üniversite hazırlık setlerinin içerisindeki ürünler tekli alınabilir mi?
Hazırlık setlerinin içerisindeki ürünler bir bütün olarak düşünülmüştür. Her bir materyalin set içerisinde bir düzeni vardır. Bu düzenin bozulması setin işleyişindeki planı bozacağından herhangi bir ürünün çıkarılıp tekli şekilde verilebilmesi mümkün değildir.


Sipariş ile ilgili sorular:

Siparişimle ilgili bilgiye nasıl ulaşabilirim?
Oturumunuzu açtıktan sonra siparişlerim butonundan aldığınız ürünlere ve bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sipariş durum ve detayını nereden görüntüleyebilirim?
Oturumunuzu açtıktan sonra siparişlerim butonundan aldığınız ürünlerin kargoya verilip verilmediğini hangi durumda olduğunu görüntüleyebilir, size gelen mesajlardan yada maillerinizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

Siparişim ne zaman kargoya verilir? Siparişim kargo firması tarafından ne zaman teslim edilir?
Kredi kartı ile yaptığınız ödemeler aynı gün firmamızdan çıkış yapılır. Havale seçeneği ile aldığınız ürünler ödemeniz tespit edildikten sonra gönderilmektedir. Bizim teslimatımızdan sonra kargo firması ürününüzü 3 iş günü içerisinde sizlere ulaştırmış olacaktır.

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?
Yurtiçi kargo ile gönderim sağlanmaktadır.

Siparişim elime ulaşmadı, ne yapmalıyım?
www.dilkoyayincilik.com adresine girdiğinizde kargo takip bölümünden durumunu sorgulatabilir aksi bir durum gördüğünüzde müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Siparişimi iade ettim, ücret iadem ne zaman yapılır?
Ürünler ve fatura tarafımıza ulaştırıldıktan sonra iade işlemleriniz en az 3 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.


Ödeme ile ilgili sorular:

Kapıda ödeme var mı?
Evet var. Türkiye geneli sınavımız dışındaki tüm ürünlerimizde 50 TL ve üzerinde kapıda ödeme seçeneği mevcuttur.

Anlaşmalı olduğunuz bankalar hangileridir?
Banka havalesi olarak yapacağınız ödemeler için İş Bankası ve Ziraat Bankası ile anlaşmamız vardır.

Banka kartıyla ödeme yapabilir miyim?
Kredi kartı ile ödeme bölümünde  diğer seçeneğini seçerek banka kartından ödeme yapılabilmektedir.

Hangi bankalara taksit yapılır?
Worldcard, Bonus ve Maximum  kartlara 3 ve 6 taksite kadar uygulanmaktadır.

Alışverişin taksit sayısını daha sonra değiştirebilir miyim?
Bankanız ile görüşerek ya da mobil bankacılık uygulamalarınızdan taksit sayısını bankanın belirlediği şekilde değiştirebilirsiniz.

Kargo ücretini kim ödüyor?
Mağazamızdan alınan ürünlerimizde sabit kargo ücreti 4,75 uygulanmaktadır. Ofisimizi arayarak verilen toplu alımlarda farklı bir ücretlendirme yapılmaktadır.


Kargo ile ilgili sorular:

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?
Yurtiçi kargo ile gönderim sağlanmaktadır.

Siparişim tahmini ne kadar sürede kargoya verilir?
Gün içinde (Cumartesi-Pazar hariç) saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün, 16:00'dan sonraki siparişler ertesi gün kargoya verilmektedir. Cumartesi ve pazar günü verilen siparişler ilk iş gününde kargoya verilir.

Kargo takip numaram ne zaman oluşur ve nasıl ulaşabilirim?
Siparişiniz kargolandıktan sonra size mail gelecektir. Ertesi gün kargo takibiniz oluşacaktır ve sipariş numaranız ile birlikte bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hazırlık setlerinizde kargo gönderim tarihleri nedir?
Hazırlık setlerimiz genelde 1 yıl boyunca 5 kargo şeklinde parçalı olarak gönderim sağlanır. Her kargo arasında yaklaşık 60 günlük bir süre bulunmaktadır. Örneğin; eylül,kasım,ocak,mart,nisan şeklinde gönderiler size ulaştırılır.

Kargo ücretini kim ödüyor?
Mağazamızdan alınan ürünlerimizde sabit kargo ücreti 4,75 uygulanmaktadır. Ofisimizi arayarak verilen toplu alımlarda farklı bir ücretlendirme yapılmaktadır.

Siparişim ne zaman kargoya verilir? Siparişim kargo firması tarafından ne zaman teslim edilir?
Kredi kartı ile yaptığınız ödemeler aynı gün firmamızdan çıkış yapılır. Havale seçeneği ile aldığınız ürünler ödemeniz tespit edildikten sonra gönderilmektedir. Bizim teslimatımızdan sonra kargo firması ürününüzü 3 iş günü içerisinde sizlere ulaştırmış olacaktır.


Türkiye Geneli Deneme Sınavı ile ilgili sorular:

Türkiye geneli sınavı tarihleri ne zaman?
Her yıl ocak ve nisan ayında olmak üzere uygulanmaktadır. Öğretmenlerimizle iletişime geçilerek ve sitemizden tarihleri  açıklanmaktadır.

Türkiye geneli sınav sonuçlarına nasıl bakabilirim?
Sınav sonuçlarımız belirlenen tarihte kullanmış olduğumuz dilko.esinav.web.tr adresinden açıklanmaktadır. Başvuran okullarımıza şifre verilmektedir. Burada okul girişinden il,ilçe,okul adı ve size verilen şifre ile giriş yapabilirsiniz.


Cevap Anahtarı ile ilgili sorular:

Cevap anahtarlarınıza nereden ulaşabilirim?

Hazırlık setlerimizi alan öğretmenlerimize her kargoda cevap anahtarlarımız gönderilmektedir. Ayrıca Dilko Yayıncılık web sitemizde, siparişi veren öğretmenimiz tanımlanır; kullanmış olduğu ürünle ilgili cevap anahtarları, ses dosyaları, akıllı tahta uygulaması vb. uygulamalara buradan ulaşabilirler. Toplu alımlardaki perakende ürünlerimizde de öğretmenlerimize cevap anahtarı ve akıllı tahta uygulaması temin edilmektedir. Sitemizden bireysel olarak aldığınız kitaplarımızın cevap anahtarları ise kitaplarımızın arkasında yer almaktadır.

Cevap anahtarları sadece öğretmenlerimiz ve kurum yöneticileri ile paylaşılmaktadır. Öğrenciler ile cevap anahtarı paylaşımı yapılmaz.

Cevap anahtarları sezon içinde aktif olup, sezon bittiğinde sistemden otomatik olarak kaldırılmaktadır. Geçmiş yıllara ait ürünlerin cevap anahtarı sistemimizden otomatik olarak kaldırıldığı için kimse ile paylaşılmaz.


Akıllı Tahta ile ilgili sorular:

Akıllı tahta uygulamasına üye olmak için ne yapılmalı?
Toplu bir şekilde sipariş veren öğretmenlerimiz sistemimiz üzerinden akıllı tahta uygulamamıza otomatik olarak tanımlanır. Ürünlerimizi satın almayan öğretmenlerimiz için sadece akıllı tahta uygulamasının örnekleri sitemizde yer almaktadır.Ürünlerle ile ilgili sorular:

Start Up Grammar ile Step By Step Grammar arasındaki fark nedir?

Tek başına sınavlara hazırlanan veya İngilizce dil bilgisi öğrenmek isteyen kişiler için, Grammar Start Up kitabımız tüm detayları içermesi açısından daha öğretici bir kaynak olabilir. Her iki kaynak için de, kullanacak kişilerin İngilizcede en az A2 seviyesini tamamlamış olmaları önerilir.

Grammar Step By Step ise belli bir İngilizce dil bilgisi temeline sahip öğrencilerin, ideal olarak Grammar Start up kitabını tamamladıktan sonra, referans kitabı olarak kullanabileceği, ağırlıklı olarak önemli detayların ele alındığı bir kitaptır. Grammar Start up kadar ayrıntılı bir konu anlatımı olmasa da, bütün konularda temeli olan öğrencilerin takıldıkları noktalarda başvurabilecekleri ve önemli ayrıntıları gözden geçirip hatırlayabilecekleri bir yapıda hazırlanmıştır. Bu kitap da yine sınavlara yönelik konu tarama testleri içermektedir.

Grammar Start Up kitabımız İngilizce sınavlara hazırlanan öğrencilerin bu sınavlarda karşılaşabilecekleri bütün İngilizce dil bilgisi konularını ve bunlarla ilgili bütün ayrıntıları detaylı Türkçe konu anlatımları ile ele alan ve sınavlara yönelik konu tarama testleri içeren bir İngilizce dil bilgisi kitabıdır.